Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Marszo-spływ z kajakami

Na początek wybraliśmy się wspólnie poćwiczyć pływanie kajakami. Może niekoniecznie tylko pływanie, ale o tym słów kilka napisali już sami uczestnicy wyprawy.

Ruszyliśmy z przystani w Brańszczyku pod prąd w górę rzeki Bug do ujścia najbliższego starorzecza tzw. Skwierni. Nim dopłynęliśmy dokąd się dało, a potem - przedzierając się przez chaszcze - dotarliśmy do odcinka, którym można było kontynuować spływ. Tam odbyły się mini-regaty. Następnie trzeba było przeciągnąć kajaki przez łąkę na główny nurt rzeki. Ostatni etap wyprawy - błogi, powolny spływ w stronę przystani w Brańszczyku - uatrakcyjnił nam sensei Andrzej Grajczyk opowieścią historyczną o lądowaniu wojsk alianckich w Normandii w czasie II wojny światowej. Aby móc go uważnie słuchać, utworzyliśmy szeroką tratwę z kajaków.

Weronika:
"Wyprawa z kajakami była bardzo fajna. Była piękna pogoda i można było się poopalać. Lekcja historii była bardzo ciekawa, a trasa przepiękna."

Niklas:
„Wyprawa z kajakami dostarczyła mi niezapomnianych wrażeń, pozwalając na bliski kontakt z naturą i podziwianie malowniczych krajobrazów. Pokonywanie spokojnych i bardziej wymagających odcinków rzeki było ekscytujące.”

Wojciech:
„Spływ dostarczył mi sporo wrażeń, oczywiście pozytywnych. Najbardziej urzekła mnie swojego rodzaju „przełęcz pod gałęziami”. Można się było poczuć jak w klaustrofobicznej jaskini.”

Eryk:
„Spływ był ekscytujący. Były miejsca, gdzie współpraca była niezbędna. Oczywiście nie zabrakło także krótkiej, ale interesującej lekcji historii. Nie można zapomnieć o pogodzie, która była po prostu wspaniała. Osobiście nie mogę doczekać się następnej przygody.”

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację nad Bugiem w ramach realizacji projektu pt. „Szukamy pomysłu na życie” dofinansowanego w ramach Programu Równać Szanse.

Umieszczono: 09.06.2024 r., godz. 07.36

Nasi Darczyńcy

  • Gmina Wyszków
  • 5 o'clock The School of English - Szkoła językowa w Wyszkowie
  • Fundacja Wspólna Droga - United Way Polska
  • Kapitał Ludzki - Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny