Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Streetworkerska wigilia

Spotkanie świąteczne grupy dzieci, młodzieży, pedagogów zwanej na co dzień Grajcyli Składem uświetniło rozdanie upominków.
O spełnienie dziecięcych marzeń zadbali uczniowie i nauczyciele szkoły językowej Five O’Clock. Prezenty przygotowano na podstawie listów do Mikołaja napisanych wcześniej przez dzieci.
Justyna Pochmara z Tygodnika „Wyszkowiak” tak skomentowała to wydarzenie:
- Chcieliśmy, by zwieńczeniem całorocznej pracy tych młodych ludzi było spełnienie ich marzeń - podkreśla koordynatorka akcji Anita Skrzypczak.
Jej szkoła od 8 lat angażuje się w świąteczne akcje charytatywne. Drugi rok z rzędu wspiera grupę streetworkerską. Przekazanie upominków odbyło się podczas wigilii 19 grudnia. Był czas na rozpakowanie prezentów, radość, wspólną wieczerzę, wspomnienia. A jest co wspominać, bo wyszkowska grupa streetworkerska jest bardzo aktywna. W tym roku uczestniczyła m.in. w spływie kajakowym w rocznicę bitwy pod Czarnobylem, marszu pamięci w przededniu Wszystkich Świętych, wyprawie do fortów, uroczystościach pod pomnikiem Grupy Operacyjnej „Wyszków” i wielu innych

Jesteście wielcy sercem !!! - powiedział Andrzej Grajczyk na zakończenie spotkania.
Bez Was nie udałoby się spełnić tych małych, dziecięcych marzeń. Jak to kiedyś ktoś mądry powiedział: budujmy pomiędzy sobą mosty a nie mury.
Te finały są coraz piękniejsze i coraz bardziej emocjonalne, a Wigilia w Julklandii (streetworkerskim klubie w budynku dworca PKP Wyszków) magiczna. Porozmawialiśmy, pożartowaliśmy, pojedliśmy, pograliśmy, byliśmy blisko siebie. Było cudnie!

Szczególne podziękowania dla szkoły językowej Five O’Clock oraz Pokusy Cafe, w tym szczególnie: Anity Skrzypczak, Andrzeja Grajczyka, Joanny Izabeli Sarnackiej-Wieczorek, Michała Byler, Kuby Wieczorka, Moniki Gajownik, Mariana Szewczuk, Lubomira Szewczuka, Justyny Grześkiewicz, Ilona Szymańskiej, Aleksandry Bieżyńskiej, Beaty Bodzon, Karoliny Bodzon, Michała Bylera, Justyny Łempickiej, Elizy Moczydłowskiej, Mileny Soliwoda, Kamila Soliwoda, Sowy Głowa, Niny Nines i Joanny Elward.

Grupa pedagogiki niekonwencjonalnej działa w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Wyszków i realizowanego od roku 2015 przez Fundację Nad Bugiem.

Oprac. Artur Laskowski

Umieszczono: 05.02.2022 r., godz. 14.11

Nasi Darczyńcy

  • Gmina Wyszków
  • 5 o'clock The School of English - Szkoła językowa w Wyszkowie
  • Fundacja Wspólna Droga - United Way Polska
  • Kapitał Ludzki - Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny